sobota, 3 września 2016

Wpływ białka na kondycję naszego serca


Serce to jeden z tych organów w naszym ciele, o który należy zadbać w bardzo szczególny sposób. Jednym z najważniejszych elementów owej dbałości jest nasza codzienna dieta, nasze codzienne plany żywieniowe. Można śmiało powiedzieć, iż owa dieta jest jednym z głównych elementów naszej dbałości o serce i o jego kondycję. O tejże diecie można mówić w wielu różnych słowach, w wielu różnych aspektach, można się o niej rozpisywać godzinami i można ją ustalać pod wieloma różnymi względami. My w tym miejscu nie będziemy dawali przykładów diety zdrowej dla naszego serca, dla jego prawidłowego funkcjonowania, ale chcemy zapytać w sposób szczególny o wpływ spożywanego białka na zdrowie owego najważniejszego dla nas narządu.

Praca serca

Z jednej strony powiemy, iż białko jest bardzo istotnym składnikiem naszej diety, który bardzo mocno wpływa na pracę naszego serca, na prawidłową pracę naszego serca, ale z drugiej strony musimy również zaznaczyć, iż owego białka nie możemy spożywać w nadmiernych ilościach, gdyż w ten sposób po prostu sobie mocno zaszkodzimy. Tak naprawdę białko z naszego pożywienia powinno zaspokajać około 1/5 do 1/4 naszego zapotrzebowania energetycznego. Dzięki takim wartościom, możemy mówić o zapobieganiu chorobom serca i chorobom układu krążenia.

Ważny aspekt

Jednakże to nie wszystko, ponieważ w tym miejscu musimy wskazać na jeszcze jeden bardzo istotny aspekt. Chodzi nam mianowicie o to, iż owa dieta nie może w sobie zawierać zbyt dużej ilości cukrów prostych. To przekreślałoby pozytywny wpływ owej diety na nasz organizm, a w sposób szczególny na pracę naszego serca. Co więcej, owe cukry proste to jeden z głównych powodów występowania różnych chorób związanych z naszym sercem oraz układem krążenia. Zadbajmy, więc o prawidłową ilość białka w naszej diecie, ale jednocześnie też nie zapominajmy o innych składnikach pokarmowych, które także mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, na funkcjonowanie naszego serca oraz naszego układu krążenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz