poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Stereotypy na temat odżywek białkowych

odżywki białkowe
Być może dzisiaj istnieje większa świadomość, ale jeszcze kilkanaście lat temu dla wielu osób odżywki wspomagające trening kojarzyły się tylko i wyłącznie ze sterydami. Zasadniczo samo pojęcie sterydów nie ma pozytywnego odzwierciedlenia, chociaż de facto w rzeczywistości jak najbardziej pozytywne. W tym miejscu jednakże chcemy zburzyć pewien mit i stereotyp i zaznaczyć, że znakomita większość dostępnych na rynku odżywek dla trenujących siłowo to produkty jak najbardziej bezpieczne i niemające nic wspólnego ze sterydami. Owszem, możemy zetknąć się z pewnymi odżywkami, które zawierają w sobie sterydy, aczkolwiek żadna zdrowo myśląca osoba nie będzie stosowała takich odżywek, jeśli chce osiągnąć określony cel treningowy bez niebezpiecznych skutków ubocznych.

Nie tylko witaminy


Bez wątpienia trzeba w tym miejscu podkreślić, że większość odżywek to po prostu odpowiednio skomponowane składniki odżywcze, witaminy, mikroelementy. Ich właściwe proporcje dają organizmowi ludzkiemu pewien impuls do szybszego wzrostu masy mięśni, do nabrania siły czy też do innej pracy. Sterydy zasadniczo są elementami podawanymi osobom z zanikiem mięśni. U osoby zdrowej powodują szybszy przyrost masy mięśni, aczkolwiek tutaj musimy wskazać bardziej na sporą ilość skutków ubocznych, z którymi możemy się zetknąć. Odżywki dostępne w dobrych sklepach nie mają nic wspólnego ze sterydami. Są produktami "czystymi", które nie tylko mogą, ale powinny być stosowane jako uzupełnienie codziennego treningu.

Odżywki białkowe a regeneracja


Odżywki oraz suplementy diety pozwalają zawodnikowi znacznie szybciej zregenerować się po ciężkim wysiłku fizycznym, pozwalają znacznie szybciej osiągać efekty treningowe i stanowią dzisiaj niezbędne uzupełnienie diety każdego sportowca. Mówimy tutaj zarówno o tym uprawiającym sport zawodowo jak i tym, dla którego sport to po prostu rozrywka i sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Trenując ciężko, zażywajmy więc odżywki wspomagające, dbajmy o własne zdrowie, a jeśli chodzi o przesławne sterydy, to zostawmy je mało rozważnym.

Polecamy artykuł: http://nadiecie.wroclaw.pl/czym-jest-bialko-serwatkowe/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz