czwartek, 3 marca 2016

Rodzaje białek

Współcześnie możemy kupić na rynku w dobrych sklepach wiele różnorodnych białek, a przede wszystkim białek serwatkowych. Tym samym często nie wiemy jak najlepiej wybrać białko dla siebie, aby idealnie spełniało oczekiwania organizmu. Możemy wyróżnić szereg białek, które mają nieco inne, chociaż podobne właściwości. Tym samym musimy sprawdzić, co dla naszego organizmu jest potrzebne i wybrać najlepiej jak potrafimy a jeśli samodzielnie nie umiemy tego zrobić, możemy skorzystać z porady lekarza dietetyka, czy też profesjonalnego trenera. Jednym z najlepszych białek na masę jest koncentrat białka serwatki WPC. Koncentrat możemy kupić w postaci suplementu i ma szereg różnorodnych zalet. Jedną jest fakt, że jest to najtańszy a zarazem bardzo skuteczny koncentrat. Posiada jednak także wady, albowiem zwiększa ilość tłuszczów oraz węglowodanów, a także ma mniejszą koncentrację aniżeli WPI. 

Skuteczna suplementacja białkowa

Królem wśród odżywek jest bez wątpienia WPI czyli izobat białka serwatki. Jest to obecnie jeden z najlepszych produktów na rynku. Ma szereg zalet, a przede wszystkim ma znikome ilości laktozy, oraz niską zawartość cukrów. Tymczasem w odżywce mamy znaczną ilość czystego białka, dlatego znakomicie oddziałuje na naszą masę mięśniową. Innym rodzajem białka serwatkowego jest Hydrolizat białka serwatki. Cechuje się on bardzo wysoką jakością, albowiem szybko ulega trawieniu i bardzo szybko buduje masę mięśniową. Obecnie uznać można go za jedną z najszybciej wchłaniana forma białka serwatki. Tym samym jest znakomitym suplementem do stosowania bezpośrednio po treningu.

Jak stosować białko serwatkowe?

Aby białko serwatkowe idealnie działało na nasz organizm najlepiej jeśli rozpuszczamy go w wodzie lub w mleku. Należy wymieszać białko aż całkowicie się rozpuści. Można stosować go z różnorodnymi produktami a nawet stworzyć z niego pyszne śniadanie. Możemy zastosować bowiem płatki owsiane, zmienione orzechy oraz właśnie białko serwatki. Tym samym uzyskamy nie tylko pyszne ale również bardzo zdrowe śniadanie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz